جناب آقای کبیری : لطفا در خصوص روند پروژه های جاری و اهم مصوبات شورای اسلامی شهر پاکدشت در سال جاری توضیح بفرمایید

بسم‌الله الرحمن الرحیم، بنده ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد یگانه منجی عالم بشریت و قطب عالم امکان  حضرت مهدی عجل‌الله تعالی‌ فرجه باید عرض کنم علاوه بر اقدامات چشمگیری که با تلاش بی‌وقفه شهردار خستگی‌ناپذیرو کارآمد شهر ،جناب آقای داریوش پازوکی در زمینه عمران و آبادی و زیباسازی شهر در این 8 ماهه اخیر انجام گرفته و شما در جای‌جای شهر این حقیقت را به چشم می‌بینید، یک سری تلاش‌های تازه در راستای مصوبات اخیر شورا انجام گرفته که مهم‌ترین بخش آن آزادسازی برخی املاک و معابر است که می‌دانید در بحث نوسازی و توسعه  شهرو همچنین روان سازی حمل و نقل شهری  اهمیتی فوق‌‌العاده دارد . اخیرا هم در جلسه‌ای که با حضور جناب آقای مهندس کریمی معاونت محترم عمرانی استانداری تهران،‌مدیر کل دفتر فنی استانداری و مدیر کل راه‌و شهرسازی، اعضای محترم کمیسیون ماده 5 و فرماندار محترم در شهرداری برگزار شد، مقرر گشت محور اصلی شهر تا قبل از آنکه طرح تفضیلی به‌پایان برسد، در ارتباط با آزادسازی و صدور مجوز‌ها صادر شود تا بتوانیم در بحث آزادسازی و بهینه‌سازی معابر سطح شهر، کار را با سرعت ادامه دهیم.

 البته در خصوص آزادسازی و تعریض معابر در این چند ماه اخیر اقدامات بسیار شایسته ای انجام شد که از جمله آنها می توان به ملک آقای لادن (که سال‌های متمادی در وسط یکی از پر ترددترین خیابان‌های شهر در منطقه یبر قرار داشت) ، دیوار مدرسه یبر ، کارخانه ماکارونی در وسط بلوار شهدای رحیمی وهمچنین  املاک دیگری  در بلوار شهدای قمی و خیابان امام خمینی یبراشاره کرد  ونیزبه اطلاع شهروندان عزیز می رسانم که ملک آقای قنبر کرمانی در خیابان ولی‌عصر مامازند ،سه ملک دیگر در بلوار اصلی شهر و ملک  آقایان جیتویی در شمال شرق میدان پارچین،‌ به زودی آزاد سازی می شود .

-خب علاوه بر این بحث، در بحث روان‌سازی ترافیک شهر و احداث دوربرگردان‌های تازه هم اقداماتی انجام گرفته که قابل مشاهده است. آیا اقدامات تازه‌ای هم در دست انجام است؟

بله، مهم‌ترین کار بعد از احداث دوربرگردان روبروی شهرداری و روان‌سازی حمل و نقل و ترافیک در سطح شهر، احداث دوربرگردان اول خاتون‌آباد در برنامه قراردارد که انشاءالله در آن‌جا نیز روان‌سازی ترافیک انجام خواهد پذیرفت. همچنین دوربرگردان شهرک انقلاب که در سال جاری احداث و به بهره‌‌برداری رسیده است.

-در خصوص اقدامات دیگر عمرانی چطور، چه مصوبات تازه‌ای داشتید؟

در حال حاضر ،تکمیل شبکه روشنایی شهر در اولویت مصوبات شورا قرارداد که بحمد‌الله در این چند ماهه اخیر این شبکه تا شهرک انقلاب ادامه یافته و هم‌چنان در حال گسترش است، یکی دیگراز دغدغه های شورا ،مشارکت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیتهای این حوزه موثر در فرایند توسعه شهری بود که با  تشکیل واحد جذب مشارکتهای بخش خصوصی در شهرداری این مهم هم در حال انجام است.

-در خصوص مسائل فرهنگی چطور، شورا که در این خصوص دغدغه های  جدی داشته ،آیا کار تازه‌ای انجام گرفته است؟

به هر حال یکی از رسالتهای  اصلی شورا ،گسترش حوزه فرهنگ و توسعه امور فرهنگی، ورزشی و تفریحی است، در این زمینه اقدامات زیادی انجام گرفته که به زودی آثار آن را خواهید دید. ما در فضاسازی مناسبت‌های اخیر از جمله سالگرد ارتحال امام راحلمان متفاوت تر از گذشته عمل کردیم و همین تفاوت‌ها را شما می‌توانید در اعیاد شعبانیه هم ببینید. این یک کار فرهنگی است که به‌نظر من در این شهر در آستانه تحول قرار گرفته است. ما حالا با مردم ارتباط برقرار کرده‌ایم و به مناسبت‌های مختلف آن‌ها را در امور شهر به مشارکت می‌طلبیم، از جمله این‌که اخیرا واحد مطالعات و پژوهش راه‌اندازی کرده‌ایم و از کلیه کسانی که طرح‌هایی برای خدمات شهری دارند، دعوت کرده‌ایم که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 17 تا 19 طرح‌های خود را به معاونت خدمات شهری بیاورند. این برنامه از یک سال گذشته کلید خورده و در ارتباط با فضاسازی مناسب  کاروانسرا از همه شهروندان دعوت شد که طرح‌های خود را به شهرداری تحویل بدهند، کار بسیار خوبی بود به طوری که چندین طرح خوب واصل شد و هدف از آن این بود که مدیریت شهری در راستای تحقق اهداف خود بتواند از ظرفیتها و ایده های شهروندان بهره مند شود.  

طرح   دیگری هم در راستای اهداف فرهنگی شورای اسلامی  شهرو شهرداری و در جهت غنی سازی اوقات فراغت شهروندان اجرا خواهد شد  "سامانه نشاط" است که  این سامانه با هدف آموزش شهروندان، ارتقاء سطح فرهنگی، قانون‌مداری، آموزش قوانین شهری و ایجاد سرگرمی و نشاط و استعداد‌یابی، آموزش مسائل ترافیکی، ترویج کتاب و کتاب‌خوانی و ایجاد نشاط سالم اجتماعی در ایام تابستان در پارک دانشجو اجراء خواهد شد.

در خصوص آموزش قوانین شهر و فرهنگ شهرنشینی، شهرداری پاکدشت اخیرا اقدام به چاپ و انتشار و توزیع گسترده بروشورهای آموزشی نموده که در قالب بسته‌های فرهنگی به شهروندان ارائه می‌شود. این بروشورها عمدتا در حوزه زیباسازی، فرهنگ آپارتمان نشینی، معماری و شهرسازی و همچنین گردش‌کار صدور انواع مجوزها در شهرداری تهیه و تنظیم شده است. حمایت از مولفین پاکدشتی مخصوصا کتاب‌هایی که در حوزه پاکدشت شناسی نوشته شده، از جمله کارهای دیگر فرهنگی است که به زودی اجرا خواهد شد.

اما مهمتر از همه تحقق شعار سال  درمدیریت شهری ست  که انشاءلله در انتهای سال به کسانی که در این موضوع فعالیت بهتری داشته باشند نگاه ویژه‌ای خواهیم داشت.مضاف بر این که آقای مهندس  پازوکی شهردار محترم اخیرا ابلاغیه ای به سازمانها ، معاونتها و دوایر مختلف شهرداری صادر نموده ، مبنی بر اینکه خلاقیت و نوآوری در خدمت رسانی مطلوب به شهروندان اساس ارزشیابی و امتیازدهی به مدیران در پایان سال خواهد بود.این امر می تواند پویایی و خلاقیت مدیران شهرداری را به دنبال داشته باشد.

-در خصوص فعالیت‌های ورزشی چه اقدامات تازه‌ای شروع کرده‌اید

در این خصوص هم فعالیت‌های زیادی در برنامه شهرداری قرار دارد، واحد تربیت بدنی شهرداری پاکدشت یک سری مسابقات فوتسال بین واحدها و معاونت‌های شهرداری برگزار کرده که در آینده به تمام ادارات شهر و فرزندان کارمندان و بالاخره به عموم شهروندان تعمیم داده خواهد شد.

در برنامه ورزش‌های همگانی و صبحگاهی هم نسبت به گذشته متفاوت عمل می‌کنیم، به‌طوری‌که در پارکها سامانه صوتی نصب شده که همزمان با ورزش صبحگاهی با پخش موسیقی متناسب ورزشی ، انرژی مضاعفی به ورزشکاران منتقل می کند و در مواقع عادی نیز برای اعلام اوقات شرعی  و پخش اذان استفاده می‌شود.

برای غنی سازی اوقات فراغت،‌یک سری برنامه‌های فرهنگی که مشروح آن‌ها را عرض کردم اجراء می‌شود،‌ولی در خصوص ورزش این برنامه‌ها قوی‌تر و جامع‌تر اجراء خواهد شد. مثلا مدرسه فوتبال شهرداری پاکدشت برای شهروندان عزیز هم‌چنان دایر است و جوانان و نوجوانان پاکدشتی می‌توانند از آن استفاده کنند. در ارتباط با ورزش بانوان نیز  در پارک بانوان تدارک خوبی دیده شده و یک مربی ورزش استخدام شده که بانوان محترم را در ورزش صبحگاهی هدایت کند. در حوزه تفریحی هم لازم است بگویم که در چند روز گذشته کلنگ‌زنی پارک جنگلی 240 هکتاری در شمال شهر با حضور جناب آقای مهندس کریمی معاونت محترم عمرانی استاندار به زمین زده شد که انشاءلله تا 3 سال دیگر آماده بهره‌برداری خواهد شد که با بهره برداری این پارک جنگلی و مجموعه پارکها و فضاهای مفرحی که در پیرامون این پارک احداث شده است ، این منطقه از شهر به قطب گردشگری و تفریحی تبدیل خواهد شد.

ضمنا با مشارکت خیرین کتابخانه‌ساز و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاکدشت انشاءلله یک باب کتابخانه عمومی در منطقه فوق خواهیم ساخت. همچنین احداث  یک پارک مجهز به وسعت 50 هکتار در مرکز شهردر دستور کارقرار دارد .

و سخن پایانی ...

من می‌خواهم از عموم کسانی که ما را در انجام این برنامه‌ها مساعدت می‌کنند، صمیمانه سپاسگزاری کنم. لازم است در این‌جا من از همه مسئولان استانی ، به ویژه از جناب آقای مهندس کریمی معاون محترم امور عمرانی  استاندای تهران ، از مسئولین ارشد  شهرستان  به ویژه از جناب آقای قاسمی فرزاد فرماندار محترم وهمکاران عزیزم در شورای اسلامی شهرو هم‌چنین از شهردار پرتلاش و خستگی‌ناپذیر پاکدشت و پرسنل خدوم شهرداری نهایت تقدیر و سپاسگزاری را دارم .