نمایندگان صنفی پزشکان عمومی کشور با حضور در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، نگرانی خود را از اشکالات ساختاری و اجرایی نسخه‌ی ۰۲ دستورالعمل طرح پزشک خانواده‌ی شهری اعلام کردند.
در این دیدار که دوشنبه ۲۳ مرداد در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر کائینی و با حضور اکثر اعضای کمیسیون تشکیل شد، از یک‌سو نمایندگان وزارت رفاه، کار و تعاون اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و از سوی دیگر دکتر عزت‌الله گلعلی‌زاده و دکتر شهریار خاقانی (از منتخبین انتخابات ۲۳ تیرماه انجمن پزشکان عمومی ایران)، دکتر ابوالفضل بهجو (رییس انجمن پزشکان عمومی فارس)، دکتر حسین قشلاقی (بازرس مجمع عمومی نظام پزشکی کشور) و دکتر مهران قسمتی‌زاده (رییس شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان) به‌نمایندگی از سوی جامعه‌ی پزشکان عمومی حضور داشتند. 
نمایندگان پزشکان عمومی در این نشست استقرار نظام سلامت با محوریت پزشک خانواده را از آرمان‌های پزشکان عمومی کشور خواندند، اما از نسخه‌ای که دستورالعمل نسخه‌ی ۰۲ وزارت بهداشت برای اجرای طرح پزشک خانواده‌ی شهری به‌عنوان طرحی ناقص و سرهم‌بندی شده یاد کردند و شتاب این وزارتخانه برای اجرای چنین طرحی را در ابعاد ملی، بدون آماده‌سازی زیرساخت‌های فرهنگی، فیزیکی، آموزشی و حتی تامین نیروی انسانی لازم غیرموجه دانستند و از کمیسیون بهداشت خواستند با مداخله‌ی به‌موقع از خسارت‌های جبران‌ناپذیر ناشی از اجرای این طرح بکاهد.
بی‌توجهی به بخش خصوصی و دولتی بودن دستورالعمل، وجود نداشتن زیرساخت‌های مورد نیاز برای اجرای طرح، بی‌توجهی به قوانین بالادستی، تشکیل نشدن  شورای‌عالی بیمه‌ی سلامت، ناهماهنگی بین سازمان‌های بیمه‌گر، بی‌توجهی به نظرات کار‌شناسی نمایندگان صنوف مختلف پزشکی به‌ویژه انجمن‌های علمی و نظام پزشکی و نبود بودجه‌ی کافی برای اجرای دستورالعمل ۰۲ از مهم‌ترین نگرانی‌های مطرح شده از سوی نمایندگان پزشکان عمومی در این نشست بود.
همچنین مشکلات به‌وجود آمده در ماه نخست اجرای طرح در شیراز از مباحث بسیار جالب توجه این دیدار بود. سرگردانی مردم، به‌راه نیافتادن صحیح نرم‌افزار پرونده‌ی سلامت، پرداخت‌های نا‌هماهنگ و برخلاف وعده‌های اولیه‌ی سازمان‌های بیمه‌گر، بالا بودن بار مراجعه‌ی افراد زیر پوشش (گاهی تا بیش از ۶ بار در ماه)، همکاری نکردن و ناآمادگی سطوح تخصصی و فوق تخصصی برای اجرای طرح از مهم‌ترین مشکلاتی بود که رییس انجمن پزشکان عمومی فارس به آن‌ها اشاره کرد.
در این نشست دکتر محمد شریعتی، رییس ستاد اجرایی برنامه‌ی پزشک خانواده، توضیحاتی در مورد انتقادات مطرح شده داد و با وعده‌ی اصلاح دستورالعمل در حین اجرا، خواستار همکاری جوامع صنفی جامعه‌ی پزشکی با این طرح شد. اما این وعده نیز با این پاسخ روبه‌رو شد که در سال ۸۴  نیز در هنگام اجرای دستورالعمل «بیمه‌ی روستاییان و عشایر» چنین وعده‌ای به مردم و جامعه‌ی پزشکی داده شد. اما آیا این وعده تا کنون تحقق یافته است؟